سازمان فناوری اطلاعات ایران


صدور گواهی فعالیت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات

کد :13061401000

سازمان فناوری اطلاعات ایران بر اساس اسناد و راهبردهای ملی، منجمله سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (سند افتا) و قوانین مصوب در قالب برنامه‌های پنج‌ساله توسعه، به منظورحمایت وگسترش خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات(افتا) دركشور و برنامه ریزی درزمینه به‌كارگیری بهینه ظرفیتهای ملی و ساماندهی شركت‌های توانمند در ارائه خدمات افتا، اقدام به ارزیابی و صدور پروانه فعالیت در حوزه افتا نموده است.
متقاضیان دریافت پروانه فعالیت مستقر در سراسر کشور بصورت یکسان و از طریق سامانه می توانند جهت ثبت درخواست های خود اقدام نمانید. تنها تعاملات غیر سیستمی متقاضیان با سازمان هنگام عضویت در سامانه با ارسال نامه و نیز زمان دریافت پروانه فعالیت با حضور فرد معرفی شده از طرف متقاضی در اداره کل نما (در تهران) و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات (در استان ها ) می باشد.

000

تعاریف

نماینده متقاضی: شخصی است که به عنوان نقطه تماس یکتای سازمان با متقاضی محسوب شده و کلیه تعاملات سازمان با وی می باشد. این شخص می تواند مدیرعامل شرکت یا نماینده تام الاختیار وی باشد.
اداره کل نما: اداره کل نظام مدیریت امنیت اطلاعات
اداره کل ارم: اداره کل ارزیابی امنیتی محصولات
سازمان: سازمان فناوری اطلاعات ایران
افتا: امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات
مرکز افتا: مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ریاست جمهوری
متقاضی: شخص حقوقی درخواست کننده پروانه فعالیت
001

شرایط عمومی متقاضیان

1- کلیه سهامداران، مدیران و کارشناسان ارائه خدمت متقاضی باید تابعیت ایرانی داشته باشند.
2- متقاضی می بایست شرکتی باشد که 100% سهام و یا سرمایه آن متعلق به اتباع ایرانی بوده و بر اساس قانون تجارت به صورت غیردولتی و با مدیریت ایرانی اداره شود.
3- سایر الزامات عمومی مندرج در بند 4 آیین نامه ساماندهی خدمات افتا و الزامات مندرج در «دستورالعمل روش ارزیابی متقاضیان دریافت پروانه افتا»


مشاهده دستورالعمل روش ارزیابی مشاهده آیین‌نامه ساماندهی خدمات افتا
010

روال عضویت در سامانه

1- تکمیل فرم عضویت در سامانه جامع خدمات افتا (با انتخاب گزینه درخواست صدور پروانه در حوزه خدمات) توسط نماینده متقاضی و دریافت کد رهگیری
2- ارسال نامه رسمی تایید درخواست عضویت به «سازمان فناوری اطلاعات - اداره کل نما»، حاوی کد رهگیری و نام و نام خانوادگی و کدملی نماینده و کدنظام صنفی با امضای مدیرعامل و به پیوست آن آخرین روزنامه های رسمی حاوی نام مدیرعامل و موضوع فعالیت شركت به آدرس «تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی شماره 22 سازمان فناوری اطلاعات، كد پستی 1631713931»
توجه: به علت رعایت پروتکل های بهداشتی تا اطلاع ثانوی پذیرش نامه بصورت فیزیکی انجام نمی شود و نامه فوق و پیوست های آن (روزنامه رسمی موضوع فعالیت و روزنامه رسمی هیات مدیره) باید به شماره 88386274 فکس یا تصویر نامه و پیوست های آن در قالب یک فایل پی دی اف به آدرس paperless2@ito.gov.ir ایمیل گردد. (آدرس ایمیل فرستنده نباید gmail یا yahoo باشد) جهت پیگیری دریافت نامه می توانید با شماره های 88113860، 88115797، 88114353 و 88114377 تماس حاصل نمایید.
3- بررسی درخواست عضویت در اداره کل نما و تایید آن در صورت وجود شرایط.
4- ارسال لینک فعال سازی به ایمیل و پیام اطلاع رسانی به شماره موبایل نماینده معرفی شده
5- ورود نماینده معرفی شده به لینک فعال سازی و به روزرسانی اطلاعات رمز عبور و پروفایل متقاضی
6- فعال شدن امکان درخواست پروانه فعالیت و سایر امکانات پس از تکمیل پروفایل متقاضی


ورود به سامانه جامع خدمات افتا راهنمای كاربری سامانه جامع خدمات افتا
011

روال ارزیابی

1- ایجاد درخواست پروانه برای یك گرایش خاص و تكمیل فرم های ارزیابی در كارتابل شخصی توسط متقاضی
2- بررسی مدارك متقاضی و ارسال لیست نواقص برای آن توسط سامانه
3- تكمیل نواقص و ارسال مجدد آنها در كارتابل شخصی توسط متقاضی
4- بررسی نهایی مدارك و انجام مصاحبه یا بازدید در صورت لزوم
5- اعلام نتیجه ارزیابی به متقاضی و صدور پروانه در صورت قبولی
100

روال دریافت پروانه فعالیت پس از قبولی در ارزیابی

1- تکمیل فرم عضویت در سامانه جامع خدمات افتا توسط نماینده متقاضی و دریافت کد رهگیری
2- ارسال نامه رسمی تایید درخواست عضویت به «اداره کل نما»، حاوی کد رهگیری و نام و نام خانوادگی و کدملی نماینده با امضای مدیرعامل و به پیوست آن آخرین روزنامه های رسمی حاوی نام مدیرعامل و موضوع فعالیت شركت به آدرس «تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی شماره 22 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، كد پستی 1631713931»
3- بررسی درخواست عضویت در اداره کل نما و تایید آن در صورت وجود شرایط.
4- ارسال لینک فعال سازی به ایمیل و پیام اطلاع رسانی به شماره موبایل نماینده معرفی شده
5- ورود نماینده معرفی شده به لینک فعال سازی و به روزرسانی اطلاعات رمز عبور و پروفایل متقاضی
6- فعال شدن امکان درخواست پروانه فعالیت و سایر امکانات پس از تکمیل پروفایل متقاضی

اخبار و اطلاعیه‌ها

ایجاد و راه‌اندازی آزمایشگاه ارزیابی عملکردی و کیفی محصولات امنیت فضای مجازی

یکشنبه 9 خرداد 1400

سازمان فناوری اطلاعات ایران با هدف ساماندهی به فضای کسب‌وکار محصولات بومی در حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) و حفظ امنیت زیرساخت‌های کشور و همچنین اجرایی نمودن اقدام سوم از راهبرد دوم سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات مبنی بر ارزیابی امنیتی محصولات فتا، تأیید صلاحیت آزمایشگاهی ارزیابی امنیتی محصولات و صدور گواهی جهت محصولات و آزمایشگاه‌های ارزیابی امنیتی و اقدامات 2 و 4 راهبرد چهارم سند مذکور، مبنی بر طرح حمایت از ایجاد آزمایشگاه های تخصصی افتا و حمایت از تولید پشتیبانی و به‌کارگیری محصولات داخلی در حوزه افتا، اقدام به توسعه خدمات آزمایشگاهی با هدف انجام آزمون ارزیابی امنیتی و عملکردی(کارکردی و کارایی) کلیه محصولات ب...

مشاهده متن کامل